Boksiti: Proglašen bankrot

Bez autora
Feb 26 2014

Privredni sud proglasio je bankrot u nikšićkim Rudnicima boksita. U rješenju o bankrotu, u koji je agencija Mina imala uvid, navedeno je da je bankrot proglašen jer niko u zakonskom roku, koji je istekao 19. februara, nije dostavio plan reorganizacije preduzeća. Prema zakonu, ukoliko se ne podnese Plan reorganizacije u roku od 90 dana od uvođenja stečaja, automatski se proglašava bankrot. Rješenje o bankrotu donio je sudija Ivan Kovačević, a stečajni upravnik i Odbor povjerilaca imaju pravo žalbe Apelacionom sudu, u roku od osam dana. U Rudnicima boksitima je odlukom Kovačevića, a na zahtjev Crnogorske komercijalne banke zbog duga od 1,6 miliona eura, 19. novembra uveden stečaj.

Boksiti: Proglašen bankrotPrivredni sud proglasio je bankrot u nikšićkim Rudnicima boksita. U rješenju o bankrotu, u koji je agencija Mina imala uvid, navedeno je da je bankrot proglašen jer niko u zakonskom roku, koji je istekao 19. februara, nije dostavio plan reorganizacije preduzeća.

Prema zakonu, ukoliko se ne podnese Plan reorganizacije u roku od 90 dana od uvođenja stečaja, automatski se proglašava bankrot.

Rješenje o bankrotu donio je sudija Ivan Kovačević, a stečajni upravnik i Odbor povjerilaca imaju pravo žalbe Apelacionom sudu, u roku od osam dana.

U Rudnicima boksitima je odlukom Kovačevića, a na zahtjev Crnogorske komercijalne banke zbog duga od 1,6 miliona eura, 19. novembra uveden stečaj.

Prijavljenih potraživanja ima oko 130 miliona eura, od čega država potražuje oko 11 miliona, a radnici oko 4,5 miliona eura.

Najviše potražuje Kombinat auminijuma - oko 43 miliona eura i kompanija Shasta universal INVC, registrovana na Britanskim djevičanskim ostrvima, oko 21,5 miliona.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik